HABER PORTALI
Yeni Güncel Alanya Gazetesi

Yeni Başhekim Lakadamyalı tanınmış bir isim

ALKÜ Alanya eğitim ve araştırma hastanesi’nin yeni Başhekimi Sıksık televizyonlara çıkan ve ekranlardan tanınan bir isim olarak dikkati çeken Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı oldu.

(ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  uzun zamandır beklenen atama bugün gerçekleştirildi. KKTC kökenli Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ,ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Başhekim olarak ataması yapıldı. Atama yapılmadığı süre içerisinde ise ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Dr. Nadir Aldemir’e emanetti.

Prof Dr. Lakadamyalı Kimdir ?

1973 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kıbrıs’ta bitirdikten sonra, 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimimi tamamladı. Tıpta uzmanlık eğitimini Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Merkezi’nde 2002 yılında bitirdi. Aynı yıl Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde çalışmaya başladı. 2008 yılında “Yardımcı Doçent” ve 2012 yılında “Doçent Doktor” ünvanı aldı. 2009 yılında Northwestern Üniversitesi Fienberg Tıp okulu, Şikago, ABD’de uyku merkezinde çalıştı. En son VM Medicalpark Bursa Hastanesinde görev yapmaktaydı. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı