Yeni Güncel Alanya
Yeni Güncel Alanya Haber

Yaz Kur’an kursları bugün başlıyor!

Alanya Müftülüğü Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz Kur’an kurslarının bugün başlacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada; “6 hafta boyunca devam edecek kurslar, Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden online olarak yapılacak.

Koronavirüsle mücadelede tedbirlerle gelinen yeni normal süreçle birlikte Diyanet İşleri Başkanlığımızca düzenlenen yaz Kur’an kursları da başlıyor.

Bugün başlayacak olan yaz Kur’an kursları bu yıl pandemi nedeniyle ”Uzaktan Eğitim” yöntemiyle yapılacak.

Her sene yaklaşık 3 milyon öğrencinin kayıt yaptırdığı, Kur’an-ı Kerim öğrendiği, itikad, ibadet ve ahlak dersleri aldığı yaz Kur’an kursları, Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek.

”Kur’an Öğreniyorum, Kur’an Okuyorum ve Dinimi Öğreniyorum” şeklinde üç farklı kategoride hazırlanan derslerin gün içinde tekrarları da olacak.

– Başvurular devam ediyor

6 hafta boyunca devam edecek olan yaz Kur’an kurslarına, kayıt yaptırmak isteyenler diyanet.gov.tr üzerinden başvuru yapabilecek.

Yaz Kur’an kurslarına internet üzerinden başvuruda bulunan öğrenciler, Alanya Müftülüğümüze müracaat ederek yaz Kur’an kursu ders kitaplarını ücretsiz olarak alabilecek. Müftülüğümüze gelme imkanı olmayan öğrenciler ise https://egitimhizmetleri.diyanet.gov.tr/kategor…/materyaller adresinden ya da başvuru yaptıkları ekrandan taşınabilir belge (PDF) olarak söz konusu ders kitaplarını bilgisayarına indirebilecek.

– Gönüllülük esasına göre sınav yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaz Kur’an kursu eğitimlerinin son haftasında (4-14 Ağustos 2020), program başvurularının alındığı internet sayfası üzerinden isteğe bağlı olmak üzere değerlendirme testi uygulayacak ve başarılı olan öğrencilere, “ e- Başarı Belgesi” verecek.”

Diyanet TV üzerinden bugün başlayacak olan yaz Kur’an kursları ders programı ise şu şekilde:

Kur’an Öğreniyorum hafta içi her gün 10.30

Dinimi Öğreniyorum hafta içi her gün 11.00

Kur’an Okuyorum hafta içi her gün 17.00

error: Content is protected !!