HABER PORTALI
Yeni Güncel Alanya Gazetesi

Tanrıseven’e Alanya’dan sürpriz ziyaret

Alanya’da yerleşik yabancılar, daha önce Alanya Kaymakamı olarak görev yapan Giresun Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven’i ziyaret etti. Yerleşik yabancıların, Tanrıseven’i ziyaretinde sevinçleri yüzlerine yansıdı.
Çoğu Alman olan Alanya’da yerleşik olan yabancılar, çıktıkları tur kapsamında Giresun’da vali yardımcısı olarak görev yapan Eski Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’e ziyarette bulundu.

“KENDİMİZİ YABANCI HİSSETMEDİK”

Dr. Hasan Tanrıseven’in Alanya’da görev yaptığı dönemde, Göç İdaresi şubesinin açılması dahil birçok konuda yerleşik yabancıların sorunları ile yakından ilgilendiğini belirten yeni Alanyalılar, Karadeniz’den geçerken Tanrıseven’i ziyaret etmek istediklerini söylediler.
Kaymakam Tanrıseven ile bir araya gelmekten mutlu olduklarını belirten Alanya’da yerleşik yabancılar, “Samimi desteğinize kendimizi yabancı hissetmedik. Gösterdiğiniz yakın ilgi için teşekkür ediyor; Sizlerle yeniden karşılaşmayı umut ediyoruz” dediler.
Tur Rehberi Faruk Bakırcıoğlu ve turun Alanyalı şoförü Cem Şireli de Dr. Hasan Tanrıseven’i görmekten mutlu olduklarını söylediler.

TANRISEVEN GİRESUN’U ANLATTI

Çoğunluğu Alman kökenli olan kırkı aşkın Alanya’da yerleşik olan yabancıyı misafir eden Giresun Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanyalı dostları ağırlamaktan mutlu olduğunu dile getirdi. Yabancı misafirlere Giresun hakkında bilgiler veren Tanrıseven, İlde Dünyanın en kaliteli fındığının yetiştiğini belirterek, alışveriş yapmadan Giresun’dan ayrılmamalarını tavsiye etti.
MİSAFİRLERİNİ TEK TEK UĞURLADI
Alanyalı misafirleri ile yanından ilgilenen Dr. Hasan Tanrıseven, yerleşik yabancıları tek tek araçlarına uğurladı. Tanrıseven, Alanya’dan gelen misafirlere her zaman kapısının açık olduğunu vurgulayan Tanrıseven, tur operatörlerinden ileriki programlarında Giresun’a daha fazla zaman ayrılması talebinden bulundu.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı