HABER PORTALI
Yeni Güncel Alanya Gazetesi

Rektörün ardından o isim de gitti!

Rektörün ardından o isim de gitti! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın yerine atanan Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ekrem Kalan’ın önceki gün düzenlenen devir teslim töreni ile resmen göreve başlamasının ardından ALKÜ’de ilk istifa yaşandı.

Pınarbaşı ile birlikte yaklaşık 3,5 yıldır mesai yapan ALKÜ Özel Kalem Müdürü Hadi Cantemur ilk istifa eden isim oldu. Sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyuran Hadi Cantemur, ‘’Alanya Keykubat Üniversitesi’nde yaklaşık 3,5 yıldır yürütmekte olduğum ‘Rektörlük Özel Kalem Müdürlüğü’ görevimden bugün itibariyle ayrılmış bulunmaktayım. Görevim sürecinde bana destek olan bütün çalışma arkadaşlarıma, hocalarıma sonsuz teşekkürler ediyorum.’’ diye konuştu.

BANDIRMA VE İSKENDERUN’DA DEĞİŞİKLİK YOK

ALKÜ’de yaşanan bu gelişmelerin ardından başka istifaların da olabileceği ileri sürüldü. Rektör değişikliğinin Alanya’da uzun süredir beklendiği, ilçemizle birlikte kurulan Bandırma ve İskenderun üniversitelerinde aynı rektörlerle ikinci dönem yola devam edilirken ALKÜ Rektörü atanmayan tek rektör olarak dikkat çekmişti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı