HABER PORTALI
Yeni Güncel Alanya Gazetesi

Gece kulübünde mafyavari tahsilat mı yapılıyor?

Alanya’nın gece alemine damga vuran barlarda yaşanan olumsuzluklara bir yenisi daha eklendi. Mektup Bar’da yaşanan olay “Bu kadar da olmaz, pes artık” dedirtti.

Alanya’nın İskele Caddesi’nde hizmet veren Mektup Bar’da önceki gece işletmeciliğe ve insanlığa yakışmayan garip bir olay yaşandı.

MEKTUP BAR’IN DOSTLUĞUNA GÜVENDİ ANCAK….

Alanya’nın yakından tanıdığı isimlerden birisi, başına gelen olayı Yeni Güncel Alanya’ya şöyle anlattı: “Mektup Bar, haftanın en az üç dört günü mutlaka gittiğim bir mekan. Sanatçısı İhsan Tunç’tan garsonlarına kadar herkes beni tanır, kim olduğumu bilir. O geceye kadar bir kere dahi hesap ödeme konusunda sıkıntı yaşanmadı. Gelen hesabı fazla olduğunu bile bile hiç itiraz etmeden her defasında fazlasıyla ödedim. Geçtiğimiz Perşembe günü misafirlerim vardı. O akşam başka bir mekanda yemek yedik. Aynı mekanda yemek yiyen bir başka dostum gecenin devamında Mektup Bar’a gideceğini söyleyerek, bizi de ısrarlı bir şekilde davet etti. O akşam için üzerimde fazla para yoktu ancak çok uzun süreden beri haftanın en az üç günü mutlaka uğradığım ve her defasında hesabımı fazlasıyla ödediğim Mektup Bar’ın dostluğuna güvenerek, misafirlerimle birlikte gittim.

CEP TELEFONU ZORLA REHİN ALINDI!

Gecenin sonunda hesap istedim, her zaman olduğu gibi yine abartılarak gelen hesabın toplamı 220 liraydı. Kasaya gidip durumumu anlattım ve yarın en geç öğle saatlerinde ödeyebileceğimi söyledim. Kasada duran ve isminin Murat olduğunu bildiğim şahıs, bir anda tavır değiştirerek garsonlara bazı işaretler yapmaya başladı. O anda dört beş tane garson etrafımı çevirip, beni kıskaç içine aldı. Uzun zamandan beri sürekli müşterileri olduğum halde bana yapılan bu davranışa hiçbir anlam veremezken, Murat isimli şahıs, sert bir üslupla cep telefonumu bırakmamı söyledi. Mesleğim gereği telefonumun benim için önemli olduğunu bu nedenle bırakamayacağımı anlatmama rağmen, garsonlarında yardımıyla elimdeki telefon neredeyse gasp edilerek alındı ve kasaya konuldu. 220 liralık hesaba karşı, maddi değeri yaklaşık 4 bin lira olan cep telefonumu mafyavari bir şekilde rehin aldılar.

İLETİŞİM HAKKI DA GASP EDİLDİ

Bu olaydan sonra misafirlerimle birlikte mekandan ayrıldım ve evime gittim. Sabah erken saatte Mektup Bar’a giderek hesabımı ödeyim telefonumu almak istedim ancak mekan kapalıydı. Gün içinde defalarca gittim ancak her seferinde mekan kapalıydı. Geçtiğimiz Cuma gününü, cep telefonuma ulaşamadığım için iletişim hakkımdan yosun olarak geçirdim. Ta ki ikindi saatlerinde açılan mekana tekrar gidip, hesabımı ödedim ve cep telefonumu alabildim. Bu süre içerisinde ailem de dahil olmak üzere çok sayıda arayan olmuş, cevap alamayınca da merak etmişler. 87 Yaşında babam, 78 yaşında annem var. Gün boyu bana ulaşamayınca merak edip, üzülmüşler hatta hasta olmuşlar.

HESAP KONUSUNDA TARTIŞMALAR YAŞANIYORDU..

Alanya’nın en pahalı mekanlarından birisi olan Mektup Bar’a gelen müşterilerle hesap konusunda çok sık tartışmalar yaşandığı da iddialar arasında yer alıyor. Yüksek gelen hesaba itiraz ettiklerini belirten bazı müşteriler, her defasında aynı şeyle karşılaştıklarını iddia ettiler.

BARLARDA SAHTE İÇKİ ŞÜPHESİ..

Öte yandan geçmişte Mektup Bar’ı tercih eden ancak şimdilerde bu mekana gitmeyen çok sayıda kişi, mekancıların baskısından ötürü şikayetçi olmaktan çekindiklerini ifade etti.

YENİ GÜNCEL ALANYA DİYOR Kİ…

İnsanlık hali…
Gün gelir insanın cebinde parası olmayabilir ve o anda misafirleri olabilir. İnsanlar, bu tür durumlarda dostluklarına güvenerek hareket ederler. Yukarıda anlattığımız olay da bunun en güzel örneklerinden birisi. Ancak olayı yaşayan kişi, hayal kırıklığına uğramış. 220 liralık hesap için 4 bin liralık cep telefonuna el koymak, bir insanın iletişim hakkını gasp etmek, iletişim özgürlüğünü elinden almak ne dostluğa sığar ne de insanlığa… Ayrıca bu bir suçtur…
Öte yandan, kaçak içki satışı iddiaları konusunda da emniyet güçlerini yeterli denetimi yapmaya, varsa kanunsuzluk gereğini yerine getirmeye davet ediyoruz…

 

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı