HABER PORTALI
Yeni Güncel Alanya Gazetesi

Fener ihalesi tamam

Fener ihalesi tamam Gazipaşa’da bulunan Fener Mesire Alanı içerisinde yer alan gemi görünümlü restoranın ihalesi üçüncü kez yapıldı.

İhaleye katılan iki istekliden birisi olan Selcan Kaya, bir evrakının şartnameye uygun olmadığı için ihale dışı kaldı. Böylelikle Fener Mesire Alanı içerisinde bulunan gemi görünümlü restoranın ihalesi 150 bin TL +KDV ile tek istekli olan Alaaddin Kocabaş’ta kaldı.

Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz başkanlığında, Koru Mahallesi Fener Mesire Alanı içerisinde bulunan gemi görünümlü restoran yıllık 100 bin lira tahmini kira bedeliyle 3 yıllığına ihaleye çıkarıldı. Üçüncü kez yapılan ihaleye Selcan Kaya ve Alaaddin Kocabaş istekli olarak katıldı. Toplantı salonunda Kocabaş, diğer istekli Kaya’nın şartnamede yer alan 8/11. Maddesine uygun belgeyi getirmediğini iddia etti. Kaya’nın şartnamede yer alan Turizm Yatırım ya da Turizm Tesisi İşletme Belgesi yerine A Tipi Seyahat Acenteleri İşletmeciliği Belgesi getirdiğini ifade eden Kocabaş, bu belgenin geçerli olamayacağını sürdü. Yapılan incelemede Selcan Kaya’nın A Tipi Seyahat Acenteleri İşletmeciliği Belgesi’nin şartnamenin 8/11 maddesinde yer alan şartları taşımadığı anlaşıldı. Böylelikle Kaya, ihaleden çekilmek zorunda kaldı. Fener Mesire Alanı içerisinde bulunan gemi görünümlü restoranın ihalesi 150 bin TL artı KDV ile Alaaddin Kocabaş’ta kaldı.

 

 

 

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı