Yeni Güncel Alanya
Yeni Güncel Alanya Haber

Felçli köpeğine bebeği gibi bakıyor.

Yaklaşık 7 ay önce felç geçiren Terrier cinsi Happy isimli köpeğine bebeği gibi bakıyor

Adı Gülo Akbaba.  Alanya ve Konyalılar’ın yakından tanıdığı, candostların sevgilisi, aşkı, en büyük destekçisi. Namı diğer Kara kız Gülo. Kelimenin tam anlamıyla gerçek bir hayvansever. O’nun bu sevgisi dillere destan olacak türden. 14 yıl gözü gibi baktığı, bir an olsun yanından ayırmadığı Terrier cinsi Happy isimli köpeği felç geçiren Gülo Akbaba Türkiye’de gitmedik hastane, dolaşmadık veteriner bırakmadı. Happy’nin tedavisi için servet harcayan Akbaba, bazı çevrelerin ”Uyutalım” telkinlerine karşın Happy’e adeta bir bebek gibi bakıyor.

 

TORUNLARINDAN AYIRT ETMİYOR

Alanya ve Konya caddelerinde Gülo Akbaba’yı bebek arabasında Happy ile görenler ilk önce şaşkınlıklarını gizleyemiyor.Daha sonra  hikayesini öğrenenler Akbaba’nın bu mücadelesine ve sevgisine şapka çıkartıyor. Talihsiz hastalığa yakalanan Happy’i gittiği her yere göre götüren, bir bebek gibi bezini bile bağlayan Gülo Akbaba’nın candostlara olan düşkünlüğü dudak ısırtıyor.

Talihsiz bir hastalık sonrası felç geçiren Happy’nin Akbaba gibi bir dostu olduğundan ötürü şanslı olduğunu söyleyen hayvanseverler, ”Happy yakalandığı hastalıktan ötürü şanssız, lakin böyle bir dostı olduğu için de şanslı.” dedi.

O CANDOSTLARIN SEVGİLİSİ

Gülo Akbaba’nın sevgisi Happy ile de sınırlı kalmıyor. O tüm hayvanları sevgilisi. Gittiği her yerde sahipsiz köpeklerden kuşlara kadar tüm canlılara verdiği destekle tanınıyor. Sokak köpeklerini besleyen, kuşlara sürekli yem ve su veren Gülo Akbaba, ”İnsanları tanıdıkca hayvanları daha çok sevmeye başladım. 14 yıldır ailemizin bir ferdi olan Happy felç olunca kimi çevreler ‘uyutalım’ dedi. Lakin kıyamadım. Gitmedik hastane, dolaşmadık veteriner kalmadı. Bir çare bulamadılar. Ölene kadar ona bebeğim gibi bakacağım” diye konuştu.

SOKAK KÖPEKLERİNİN CANDOSTU

Hayvan sevgisi dillere destan olan Gülo Akbaba Alanya ve Konyalılar’ın da yakından tanıdığı bir hayvansever. O’nun gelmesini dört gözle bekleyen sahipsiz sokak köpeklerinin Akbaba’ya gösterdiği sevgi dikkat çekiyor.

HER ŞEY HAPPY’NİN MUTLULUĞU İÇİN…

Felçli köpeğini tedavi etmek için her yolu deneyen ve çok mücadele eden Gülo Akbaba, Happy’nin mutlu olabilmesi için her türlü fedakarlığı gösteriyor.

BEBEK ARABASIYLA GEZDİRİYOR

Alanya sokaklarında felçli köpeğini bir bebek gibi arabayla gezdiren Kara kız Gülo, ”Happy’nin mutlu olması için çalışıyorum. Ömrünün son anlarında da öncesinde olduğu gibi mutlu olmasını istiyorum” diye konuştu.

error: Content is protected !!