HABER PORTALI
Yeni Güncel Alanya Gazetesi

“Cami ve Hayat” Konulu Konferans Programı Düzenlendi

Alanya Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri kapsamında “Cami ve Hayat” temalı konferans programı düzenlendi.

Afyon İl Müftüsü Şükrü KABUKÇU’nun konuşmacı olarak katıldığı programa İlçe Müftüsü Dr. İhsan İLHAN başta olmak üzere Manavgat Müftüsü Mustafa ATİLLA, Din Görevlilerimiz, Kur’an Kursu Öğreticilerimiz, Adaletle Kalkınma Partisi Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin UÇKAYA, MUSİAD Başkanı Mustafa DURUSOY ve davetliler katıldı.

Alanya Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen program musiki dinletisi ve sonrasında Gümüşgöze Cami İmam Hatibi Muhammed Arif DURAK’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programın açış konuşmasını ise Müftü İLHAN gerçekleştirdi.

Açış konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığının Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla hazırlanan “Cami ve Hayat” temalı video izlendi. Video gösteriminin akabinde Afyon İl Müftüsü Şükrü KABUKÇU “Cami ve Hayat” temalı konuşmalarını gerçekleştirdi. Cami ve Mescit kavramları üzerinde duran KABUKÇU Asrı Saadetten günümüze kısa bir değerlendirme yaptı ve camilerin fonksiyonları üzerinde durdu. Afyon il Müftüsü Şükrü KABUKÇU’nun konuşmasının ardından ise Müftü İLHAN tarafından KABUKÇU’ya günün anısına hediye takdimi yapıldı. Programda ayrıca ilçemizde cami yaptıran, yapılmasına öncülük eden hayırseverlerimize ve emekli olan personelimize plaket takdimi yapıldı. Program iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı