Yeni Güncel Alanya
Yeni Güncel Alanya Haber

Bir çocuk öğrenim çağına gelir gelmez: “İlerde hangi mesleği icra edeceksin?” şeklinde bir soru yönlendirilir . Doğrusu çocukların  bir çoğu: “Doktor olacağım ” cevabını vermiştir.
Doktorluğu icra etmek o kadar kolay  bir iş  değildir takdir ederseniz.   Hayatlarının büyük bir kısmı  araştırıp çalışmakla geçer. Çocuğunuz doktor olunca da kendinizi haklı bir  gururun  içine bulursunuz. Bir kız istemeye giderken dahi:” Doktor oğlu veya kızı varmış” denir.  Velhasıl zor ve saygın bir meslektir.
Bu kadar meşakatli bir işi yapan insanlara şahsen sonsuz saygı  duyuyorum. Onlarda herkes gibi birilerinin kıymetli evlatları. Avukat Armağan Çağlaya’ nın youtube programına konuk olan Çatlak Şanzel’in :”Babaannem  yanlış amaliyat oldu. Bende babaannemi yanlış amaliyat eden doktoru öldürdüm. O zamanlar küçüktüm. Yaşım 17 idi. İndirimlerle 7 yılla kurtuldum.  Ondan sonra da alışkanlık yaptı.
Birkaç defa yaralanmadan  yattım” açıklaması akıl almaz iğrençlikte. Bu konuşmanın muhatabı bir avukat. İnsan hakları savunucusu biri. Saygın avukatımız kahkaha atarak karşılık veriyor.!  Al birini vur ötekine cinsinden bir sahne. Dünyaya diz çöktüren corono döneminde hayatları pahasına hizmet eden doktorlara biraz ayıp olmadı mı şimdi? Ne kadar kolay değil mi başkalarının acısından nemalanarak program yapmak. Reyting uğruna,  doktor yarala 7 yıl gir, çık imajı vermek. Adam yaralamayı gülerek anlatan bir konuk ve reyting uğruna eşlik eden bir hukukçu. Kadının kendini ele verdiği gibi şiddetin bahanesi yok aslında.
Bugün yanlış amaliyat dediniz  yarın başka bir sebeple  adam yaraladınız.  Muhtemelen bu kadar gevşek bir şekilde anlattığınıza göre vicdan azabıda duymadınız. Şimdi ne mi olacak ? Bir zahmet ikinizde çıkıp kamuoyundan özür dileyeceksiniz. Kanalın izleyicileri inşallah duyarlı davranıp tepkilerini gösterirler. Ölen doktorun ailesinden utanın bir zahmet.Bütün Türkiye  cahilliğinizden utandı. Reyting uğruna maskaralıkların sonu gelmeyecek gibi. Duyarlı vatandaş olma dileği ile..
error: Content is protected !!