Yeni Güncel Alanya
Yeni Güncel Alanya Haber

Ben beni tanımlarken içi dışı bir birisi olarak tanımlarım. Karnımda, kalbimde bir şey yoktur, aklıma ne gelirse onu yazar, onu konuşurum. Bu minik hatırlatmadan sonra sadede gelelim diyorum.

Malum son zamanlarda en popüler gündem İYİ Parti İlçe kongresi.

Altını çizerek ifade etmek istiyorum. Ne İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın ile ne de Hilmi Er ile hiçbir tanışıklığım yoktur. Onları tanıyan ve onlara yakın olan ve hatta onlardan kendisini uzak hisseden birilerini de tanımıyorum dedim ya aklımda ne varsa onu paylaşacağım.

Kongrede iki aday var.

İlki İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın.

Diğeri Hilmi Er.

Adayları için zor ve yorucu bir süreç yaşanıyor.

Kongre süreci önce üye listeleri kesinleşecek, daha sonra kesinleşen üye sayısı ve bölgeler üzerinden delege seçimi yapılacak ve sonunda kongrede başkan seçimi olacak.

Kongre sürecini biraz inceleyip konu ile alakalı bilgi edinmeye çalıştığınızda. Hilmi Er’in kongre yarışını basın üzerinden tartışmaya sokmaya çalıştığını görüyoruz.

İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın ile Hilmi Er arasındaki yarış İYİ Parti İlçe Başkanlığı değil de Alanya belediye başkanlığı olsaydı basın üzerinden seçimleri tartışmak yerinde olabilirdi. Yani bu tartışmanın İYİ Parti’ye zarar verdiği açık.

İYİ Parti içinde anlaşmazlık ve parti içinde uyumsuzluk olarak algılıyoruz.

MHP İlçe başkanlığı görevinden “alınmış” ve hatta partinin kapısı kilitlenerek içeriye alınmamış bir kişinin mağduriyet oluşturacak konulara müsaade etmemesi lazım.

İşte tam bu yüzden Hilmi Er’in karalayarak bir yere varma hedeflerine dur demesi ve seçimlerine odaklanmasını öneririm.

Etik olmak için hala vakit var…

error: Content is protected !!