Yeni Güncel Alanya
Yeni Güncel Alanya Haber

İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği, düşünebilen akıllı ve mantıklı bir varlık oluşudur. Kuran insanlığa seslenirken, Akıl sahipleri ! ifadesini kullanır. Maalesef aklını ve vicdanını kullanamayan batı, corona öncesi zihniyeti ne ise, pandemi sonrası da aynı bencil zihniyette.

ABD Dışişleri Bakanlığı, yurtdışındaki sağlık çalışanlarına ‘ABD’ye gelin’ çağrısı yapmıştı. Merak ediyorum, bu neyin kafası ? Sizin ülkenizdeki insanlar değerli de bizim insanlarımız kıymetsiz mi? Benim ülkemde sağlık çalışanları yetiştirilirken, devlet, önemli bir miktarda gelirini bilim insanlarına sarf ederken, Amerikan vatandaşlarına hizmet etsinler diye, yapmamıştır takdir ederseniz. Vicdan fukarası batı! Biz evlat yetiştirirken :”oku, vatana ve millete hayırlı bir adam ol” deriz. Gün bugündür.

Bilim insanlarimiza ve sağlık çalışanlarımıza destek olacağız. Sağlık çalışanlarımız da fedakarca ve başarılı bir şekilde görevlerini yapacaklardır. Batının bencil zihniyeti bununla da kalmadı. Fransa’ da ülkenin önde gelen doktorları, coronavirüse karşı geliştirilecek aşı ve ilaçların Afrika ‘da denenmesi gerektiğini ifade etmişlerdi.

Dünya salgınla mücadele ederken, Fransa’daki ırkçı ve sömürgeci anlayışın hiç bir şekilde değişmediğini görüyoruz. Beyinleri ateşe veren, insan sömürgenizi ve barbarlığınızı tarih, sayfalarına not düşecektir elbet. Batının akıl almaz eşkiya tutumunu, Çin’den İspanya ve İtalya’ya gönderilmek üzere ital edilen milyarlarca maske ve eldivene Fransa’nın el koymasıyla da gözler önüne serilmiştir. Avrupanın sözde insan hakları, adelet anlayişi beyinleri ateşe veriyor. Tuvalet kağıdı için marketleri yağmalayan batı, Afrikalıları denek olarak kullanmak isteyen batı ! Şunu unutma, hepimiz bir türüz. Türümüzden bir insanın, bütün insanlığa salgın bir hastalık bulaştıra bildiğini gördük.

Afrikadaki tek bir insanın sağlığı, batıdaki bir insanın sağlığı kadar önemli olduğununu dünya gördü. Burdan batılı hayranlara, iki çift lafım var. Görün sözde medeniyeti, sözde insan hakları savunucularını. Allah’a şükür ırklara göre değil, takvanın üstün görüldüğü bir inanca mensubuz. En yakın zamanda coronosasız günler dileği ile…

error: Content is protected !!