HABER PORTALI
Yeni Güncel Alanya Gazetesi

Canım Ailem ve Dostlarım, bu lanet virüsün yayılmaması bizim elimizde, Lütfen hakikaten çok mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayın, bu işin şakası yok.

Neyin neden olduğu belli değil, sokağa çıkmayın deniliyorsa çıkmayın bu kendi sağlımız içindir. İklim bile değişti, bir gün 22 derece sıcaklık varken ertesi gün 5 dereceye düşüyor, gökten yağmur yağdığını sanıyoruz lakin üzerimize ne yağdığı belli değil, bir gün kapkara bulutlar bir gün hiç bulut yok, yani ben size buradan teknik bilgi veremem lakin önümüzdeki şu 2,3 hafta evden çıkmazsanız ölmezsiniz, ama dışarı çıkarsanız ölür ve öldürürsünüz….

Evet sıkıntı olacak elektrik su kira vergi kredi gibi belki bir çok ödemelerimiz aksayacak olsun,  bunu ülke büyükleri düşünecek.. Herkes birbirine hoşgörülü olacak malum afed durumu.   Şuanda izlenen yol doğru yoldur, çünkü bu virüs yabancı kaynaklı bulaştı ülkemize. 20 Mart itibari ile mevcut ülkemizdeki tüm turistler ülkelerine geri gönderiliyor. Bizi de sıkıntılı haftalar bekliyor tam sezon açılıyor derken sezon ertelendi, tüm esnaflar kapatıyor. Bu virüs ile ilgili bir çok tezi öne sürebilirim lakin bunlar şimdi boş lakırtı olur, çünkü olan oldu artık önemli olan kendimizi korumak…

Evlerinize yiyecek içecek alın. Alışverişe tüm aile çıkmayın tek kişi çıksa yeter. Ülkemizden önce yabancılar gönderilecek, sonra ülkece desenfekte olacak, bizler evde en az 14 gün oturacağız, sıkıldım deme lüksümüz yok arkadaşlar, uzun bir tatile çıkmış gibi düşün.. Söylenenler harfiyen yapılırsa zaten 17 Nisana kadar ülkemiz normale dönecek ümit ediyorum. Farz edinki savaştayız ve bombalar yağıyor tepemize çıkarmısınız sokağa? Lütfen ciddiye alın, ülke olarak geç kalmış değiliz.

Çin de corona virüs vukuu bulduğunda Türkiye tedbir aldı, hastaneler karantina odaları ilave etti, fakat vaka sayısı yükselirse önüne geçilmez, buna engel olmak bizim elimizde.  Bol bol sabunlu su ile yıkanın, ellerinizi sürekli sabun ile yıkayın, tuzlu veya sirkeli su ile gargara yapın. Sağlıklı gıdalar yiyin. Ve mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayın..

Ve lütfen bildiğiniz  duaları edin hep birlikte dua edersek yüksek enerji salgılarız.. Allah isterse herşey olur, istemezse olmaz. Bu senin sınavın dua ile geç bu sınavı… Her şey güzel olacak inşallah..

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı