Yeni Güncel Alanya
Yeni Güncel Alanya Haber

Corona için alınan önlemleri yeterli, yetersiz diye eleştirmekten ziyade ortada aşırı bir bilgi kirliliğinin olduğu aşikar.

Yayınlanan genelgeden biz ne anlıyorsak yerel yetkililerin de anladığı o kadar. Önlem alınıyor, ama çözüm bu mu belli değil. İnsanları eve kapatacaksanız eğer; temel ihtiyaçlar başta olmak üzere, ilerleyen süreçte doğabilecek eksiklikler, aksaklıklar ile ilgili vatandaşları bilgilendirmek gerek.

Bir kargaşa, kaos ortamına doğru hızla sürükleniyoruz adeta. Herkes paranoya olmaya başladı. En azından ortak canlı yayınla yetkili ağızlardan sağlıklı bir açıklama gelmeli, neler yapılması gerektiği anlatılmalı. Eve kapanmakla bu işlerin düzeleceğini sanmak çok akıllıca gelmiyor.

Beraberinde başka sorunlar getireceği muhakkak. Maske, kolonya derken şimdi de patates ve makarna ile çözüm arayışına giren millet ilerleyen süreçte ne yapar hiç kestiremiyorum.

Kısacası; alınan kararlara saygı duymakla birlikte kitlelere güzelce izahat yapılması gerektiğine inanıyorum.. Herkese sağlıklı günler diliyorum.. Map

error: Content is protected !!