Yeni Güncel Alanya
Yeni Güncel Alanya Haber

“Vade tekmil olup ömrüm dolmadan Emanetçi emaneti almadan Ömrünün bağının gülü solmadan Varıp bir cananda karar kıldın mı?”

Bir çift göz tenhalığında sadeleşen bir sabah esintisi gibiydi zaman. Ağlayan bir çocuğun sesinde gizli bir var oluş çabasıydı hüzün.  Aramak bulmak sormak sebep sonuç çelişkilerinde sarsılmış örselenmişti  beden denen emanet. Geceler gelirken birer birer  gönül hanemize yalnız olduğumuzu  sanmaktı şarkılarımız. Çoğalan hüzünlerde  çoğalan göz yaşlarımız toplanır oldu gözlerimizde. Biten sözlerde , üşüdüğümüz gecelerde NERDESİN nidaları sarıyordu sesimizi.

Büyüyen zaman kirlilikle sararken bedenimizi açıldı ellerimiz dokundu gözlerimize ağlayan melekler ateşlerden geçtik aldanmış bir ayrılığın bırakılmış sevda ayrılıkları düştü yanımıza. Ölümüne okşanan çiçeklerde kanayan sevdalara göç ettik. Eriyen buzul dağlarında göklerden yerlere vurulduk. Acılara bırakılan sevdalarda çiçekler açtık.

Özleyişlerde aşka sarılan kalplerde gülen acılara sakladık kendimizi. Aşk özleyişlerde sarar kalbi ve hayat verir dedik. Aşk bir tükenişin kalpleri uyku sarması gibi küçük ölümlere girdik. Uyandık sarılmış kalplerimize sevdalarla öğrendik uzaklardakini yakına getirmeyi.

Huzur doldu kalplerimiz ….Mahzun yüzlü bir güzelin kalplerinden düşer gibi ağladık gecelerde. Hecelerden akar gibi bağlandık ellerine. Saçlarındaki  rüzgar tadı götürdü bizi Alemlere… Okyanuslar çıktı teninin gölgesinde.

Aradık bulduk nurlandık gelişlerinde…Mahsun yüzlü gözlerinde gül bahçelerine girdik. Hayat bulduk kalbinde…

Arardık… bulduk hüzün adına ne varsa kurtulduk. Çünkü biz bizden geçtik…Kalbimizin cennetine eriştik.

 

error: Content is protected !!