HABER PORTALI
Yeni Güncel Alanya Gazetesi

Hz.İbrahim (a.s) insanlığı hak dine davet edince, küfrün kralı Nemrut peygamberin ateşte yakılmasını emreder.Meydana odunlar yığılır,göklere yükselen küfür ateşi yakılır.

Kainattaki bütün canlılar, bu ateşten korkup, kaçarlar.Tam o sırada bir karınca telaşlı bir hâlde, ağzında bir damla su ile ateşe doğru koşar.

Bunu gören başka bir karınca yanına yanaşıp :” Bu acelen niye , nereye gidiyor? “diye sorar.Karınca:” Duymadın mi ?Peygamberi ateşte yakacaklar, ateşi söndürmek için, su taşıyorum.” der.Bunu duyan karınca arkadaşına gülmüş.”Bir damla suyla mi bu göğe yükselen ateşi söndüreceksin”demiş.Suyu taşıyan karınca:”Olsun, hiç değilse tarafımız belli olsun” demiş.Nörolojik savaşların olduğu bir dünyada tarafımız karınca misali, belli olsun.

Her insan dünyaya müslüman olarak gelir.Aile, çevre bireyin kişiliğini oluşturmasında büyük etkendir. İslâmî aidiyet duygumuzla çocuklarımızı imana,hakka ve salih amellere davet ederiz.Kötülükten uzaklaşıp,ebedî hayatı kazanmaları için, Allah’ın emirleri doğrultusunda evlatlarımızı yetiştiririz.Nemrud’un ateşini körükleyen yılanlar gibi,küfrün yılanları da bu yüzyılda silahla, topla değil,nörolojik silahlarla savaşmaktadır.

Safsatalarda sınır tanımayan küfür,”bireye dinini,cinsiyetini anlatmadan yetiştirmemizi söylüyor”.Bu boş ve asılsız sözleri, aile kurumumuzu çözmek, din ve cinsiyet kimliğini oturtamamış bir nesil yetiştirmek için,dillerine doluyorlar.Biz biliriz ki, çocuğumuzun dini eğitiminden sorumluyuz.Öldükten sonra amel defterinde kapanmayan şey, bize dua eden hayırlı evlattır. Küfre hizmet eden yılanlar, “efendim, işte özgür iradesiyle dinini seçsin,dinini anlatmayın,özgür iradesiyle cinsiyetini seçsin,sen kızsın veya sen erkeksin demeyin” diye safsatalarla beyinlerimizi yıkıyorlar.

Ben de” hadi ordan” diyorum bu yılanlara.Sizler, iliklerinize kadar,küfre inanır,küfür için savaşırsınız.Cinsiyet eşitliği adı altında “kız damatları, erkek gelinleri” mantığını normalleştirmesiniz.Gidin sapkın düşüncelerinizi,kendi pisliğinizde yaşayın.Bizim müslüman olarak, karınca misali tarafımız bellidir Allah’ın izniyle.Bismillahirrahmanirrahim “Allah’tan başka onlar sadece bir kısım kadınlara tapıyorlar ve onlar, aslında Allah’ın lânet ettiği o inatçı şeytandan başkasına yalvarmıyorlar. O şeytana ki: ‘Ya Rabbî, Senin kullarından mutlaka bir pay edineceğim.

Mutlaka onları saptıracağım, onları birtakım temennilerle oyalayacağım. Onlara davarlarının kulaklarını yarmalarını emredeceğim de Allah’ın yarattığını değiştirecekler.’ dedi. Her kim Allah’ın yerine şeytanı dost edinirse, şüphesiz o besbelli bir ziyana girmiştir.”(Nisa, 4/117-119). (Şüphesiz Allah doğru söyler) Ayette açıkça belirtildiği gibi, vesvese ile insanları saptıran iblis, ilk defa bir koyunun kulağını yardırarak “klonlamayı” vehim etmiştir.Şeytanın üçüncü oyunu da fıtratlar üzerinden insanlığı saptırmaktır.

Çocuklarımızın izlediği bir çok dizilerde, eş cinsel karakterler oldukça sevimli,müslüman anne ve babalar da oldukça baskıcı olarak lanse edilmektedir. Şimdi sana sesleniyorum. Ey müslüman ! uyanık ol.Lut kavminin neden helak olduğunu unutma.Küfrün yalanla,dolanla evlatlarımızı zehirlenmelerine izin verme.Aile ve çocuklar üzerine kurulan hain planları, iyi sezinle.Çevremizde olup,bitenleri iyi görmeliyiz.Laf salatalarıyla yapılmak istenen haince emellere, karınca misali dik durmalıyız.Hak yola karınca misali hizmet etmek dileği ile…

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı