HABER PORTALI
Yeni Güncel Alanya Gazetesi

80lerin sonuydu mesleğe başladığım yıllar. Adliye koridorlarında hırsız-arsız resmi çekerek başladık bu işe. ‘’Gözü gara’’ lakabını da o günlerde aldık maalesef. Hiç unutmam; henüz ‘çömez’ bir muhabirken, sosyal medyanın keşfedilmediği, herkesin gazeteci olmadığı, olamadığı günlerden birinde yazmaktan bile imtina ettiğim bir vaka cereyan etmiş ve sanık adliyeye getirilmişti.

Elimde minolta makinamla merdivenlerden inen sanığı resimlerken tekme yemiş ve gözüm mosmor olmuştu. Yarı şaka yarı ciddi derken adımız da ‘’Gözü gara’ya’’ çıkmıştı. Çektiğimiz resim ise bir babanın öz kızına yaptığı iğrençlikten ötürü, Adab-ı muaşeret gereği gazetede dahi yayınlanmamıştı. Kısacası; lakabımız yanımıza kar kalmıştı. Aradan geçen uzun yılar boyunca gözümüzü çok morartan da oldu, kıçımıza tekmeyi vurup kapı önüne koyan da…

Madalya alıp kürsülere çıkamadık belki ama, manşetlere çok çıktık. Kader torbamı sırtlayıp Alanya’ya geldiğim tarih 1989 yılıydı. Çeşmesinden su içtiğimizden mi, taşına toprağına vurulduğumuzdan mı bilinmez vazgeçemedik bu sevdadan, gidemedik bu yerden. Üç yıllık Antalya macerasından sonra kan mı çekti, yoksa tilki misali mi olsa gerek yeniden döndük kürkçü dükkanına.

Yani ‘Horoz Corc’ kadar olmasa da kök saldık bu memlekete… Her fani gibi gördük, geçirdik. Yanımızda dururken bir adım öne çıkıp karşımıza dikilenlerden çekinmesek de, esas korktuklarımızın; bir adım geri atıp habersizce sırtımızdan hançerleyenler olduğunu acı da olsa öğrenmiş olduk… İşimizi, aşımızı hep sevdik. Meslekte çeyrek, ömürde yarım asrı devirdik. Yalnız kaldık yıkılmadık, terk edildik ‘kader’ dedik. Herkes birbirinin kuyusunu kazıp aşağı atmaya çalışırken dam’a atılan pabucumuz için ‘en azından yükseklere fırlatıldı’ diye halimize şükrettik. Her şeye rağmen dünya dönüyor. Hayat kime kolay ki bize olsun… Bunları niye mi yazdım? Ben de bilmiyorum niye yazdığımı… Meslekteki ilk yıllarımız aklımıza geldi, iki satır olmasa da meramımızı anlatmaya çalıştık. Allah ne verirse hayırlısını versin. Rabbim hepimizi iyilerle karşılaştırsın. Yeniden buluşmak temennisiyle dostça kalın..

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı