HABER PORTALI
Yeni Güncel Alanya Gazetesi

Gazetelerin 3’ncü sayfalarından dem vurur memleketin düştüğü ahvalden bahsederiz hep. Genelde cemiyet haberleri diye gözümüzün içine sokulan 2’nci sayfaları görmezden geliriz.  Birinde genellikle orta ve dar gelirli gurubun yediği haltlar yerin dibine batırılır.

Ötekisinde üst gelir gurubuna mensup kişilerin yediği haltlardan övgüymüşcesine söz edilir. ‘Vatandaş Rıza’ kaçamak yaptığı zaman fuhuş operasyonunun içinde ve de 3’ncü sayfada bulur kendini. İşadamının bu hali 2’nci sayfada ‘aşk kaçamağı’ şeklinde sunulur. Biri ‘adli vaka’, diğeri ‘magazin olay’ başlığı adı altında bizlere servis edilir. ‘Rıza’ adliyeye çıkarılırken, işadamı da göklere çıkarılır. Tek fark cüzdanlardadır ve her iki sayfada ibret vesikasıdır.

Kimin ne yaptığından ziyade gelinen nokta önemli değil midir? Sayfalara bakıldığı vakit her şeyin aşikar olduğu meydanda dururken,  maneviyatın unutulup, maddiyatın ön plana çıktığı bu yalan dünyada bunların yaşanılması kaçınılmaz elbet. Şapkalı veya şapkasız yeniden bir düşünmek lazım.

Cümleten hayırlı günler yeniden buluşmak dileğiyle…

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı